Meniu Principal

Futsal feminin: CS CFR Simeria câștigă campionatul județean

Campionatul județean de futsal feminin

CS CFR Simeria – Locul 1, grupa 1 valorică, cu șase victorii din șase

Echipa noastră a obținut 6 victorii din 6, cu un total de 18 puncte în acest campionat.

Lotul echipei a fost format din: Crișan Alina, Bisericescu Miruna, Farcaș Florentina, Modol Claudia, Floroiu Mia, Pascu Diana, Cristean Liliana, Maier Melinda, Stănuț Claudia, Budoi Timea, Haidiner Roxana și Probsdorfer Mădălina.

Antrenori: Daraban Gabriel & Stefan Deak(portari)

Cu un nou format competițional, 2 grupe valorice, Campionatul Județean de Fotbal în Sală din acest sezon a atras la start 10 echipe, iar în după-amiaza zilei de ieri în Sala de Sport a comunei Sântămăria-Orlea s-au desfășurat ultimele jocuri din acest sezon! Podiumul din prima grupă a fost completat de ACS. Sporting Lupeni – Locul 2 și As Ponorul Vata – Locul 3, iar

în grupa 2, ACS Stars Academy Călan locul 1 , ACS Școala de Fotbal Damian Militaru  a reusit să se claseze pe Locul 2 și ACS Mureșul Ilia pe Locul 3. Au mai participat la editia a II-a a Campionatului Județean de Fotbal Feminin în Sală cele  două echipe ale clubului CSC Sântămăria-Orlea,  CSO Retezatul Hațeg și echipa a doua a ACS Sporting Lupeni.

Felicitări echipei pentru efortul depus și rezultatul obținut!