Călin Marian, senator PNL: Guvernul Veștea a căzut. Este timpul ca trădătorii să plece acasă!
Senatorul Călin Marian a transmis un mesaj tranșant parlamentarilor liberali care au susținut Guvernul Veștea. În opinia acestuia, „trădătorii” trebuie îndepărtați din PNL.
Călin Marian, senator PNL: Cei care au ales să își saboteze propriul partid și au acționat în interes personal nu mai au motive să rămână agățați de funcții și de mandate. Politica fără loialitate, caracter și asumare nu are viitor. E timpul ca trădătorii să plece acasă!”
« Bolojan îi cere lui Grindeanu să i se supună: Guvern minoritar PNL-USR-UDMR, susținut de PSD în Parlament (Stirea anterioara)
(Stirea urmatoare) Dimitriu (USR) îl desființează pe Sorin Grindeanu: Ești o rușine! Ești penibil, nu președintele unui partid »

