Meniu Principal

Dimitriu (USR) îl desființează pe Sorin Grindeanu: Ești o rușine! Ești penibil, nu președintele unui partid

Dimitriu:” I-ați sărăcit pe români! Hai, la loc comanda! Avem treabă să reparăm prostiile voastre!…. Deputatul USR, Alexandru Dimitriu nu se dezmite nici de această dată. După eșecul social-democraților în încercarea de a învesti Guvernul Veștea, Dimitriu lansează un atac nimicitor la adresa președintelui PSD, Sorin Grindeanu.

Alexandru Dimitriu, deputat USR: “Ești o rușine, nu premier! Ești penibil, nu președintele unui partid care se pretinde social-democrat!

Pentru ce ați băgat țara în haosul ăsta? Pentru ce ați vrut să distrugeți democrația? De ce v-ați temut de Bolojan și USR? Ca să vă salvați privilegiile? Ca să vă apărați sinecuriștii? S-a terminat cu asta! România nu mai suportă asta. Până și extremiștii de la AUR au înțeles mai bine decât voi mesajul poporului: gata cu bătaia de joc, gata cu minciuna, gata cu jocurile de culise. V-ați dat în fapt, v-ați arătat caracterul toxic. Ăsta este singurul lucru bun pe care l-ați făcut în ultimele două luni.

Acum, hai, la loc comanda! Avem treabă să reparăm prostiile voastre!”, i-a transmis Dimitriu lui Sorin Grindeanu pe pagina de socializare.