“Veștea” serii: Premierul desemnat merge cu “jalba-n proțap” la George Simion
Adrian Veștea a anunțat că va avea o întâlnire cu liderul AUR
Adrian Veștea, premier desemnat:” Sunt un om al dialogului și al consensului. Înțelegând responsabilitatea care îmi revine pentru a pune capăt haosului politic, voi avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion. Când vine vorba de România și de rezolvarea unei crize fără precedent, îmi asum un dialog deschis cu orice formațiune politică votată de români. Este cred obligatoriu dacă vrem să avem, în adevăratul sens al cuvântului, un Guvern al României”, a transmis premierul desemnat Adrian Veștea la doar câteva ore înainte de votul de învestire al Guvernului.
« Abrudean, vicepreședinte PNL: Reforma partidului va merge până la capăt. Urmează evaluarea filalelor din teritoriu (Stirea anterioara)

