Meniu Principal

FOTBAL: „ACS Viitorul Șoimuș” învinge „CSM Dacia Orăștie” cu 7-1

Juniori U19 , etapa 15

ACS Viitorul Şoimuş – CSM Dacia Orăştie 2010 7-1 (4-1). Au marcat Andrei Casian, Vasc Robert, Budai Alexandru și David Alexandru Albu

Victoria jucătoriilor echipei ACS Viitorul Șoimuș a fost consemnată pe pagina de socializare de antreborul echipei, Tiberiu Hajdu:  „Astăzi am continuat seria meciurilor bune, reușind a patra victorie din tot atâtea meciuri jucate în retur. Pe un timp numai bun pentru fotbal și un teren care te îmbie la fotbal, jucătorii ambelor echipe au oferit un meci spectaculos cu multe faze și goluri. Incurajați pe întreaga durata a partidei de o galerie extrem de zgomotoasă formată din tinerii sportivi ai clubului de la grupele U9-U12 , a numeroșilor părinți și în prezența d-nului primar al comunei Şoimuş, băieții nostri au început meciul în forță, cu un presing avansat care a dat roade imediat, în minutul 20 scorul fiind deja 4-0. Echipa oaspete a ieșit la joc reusind să echilibreze meciul și să marcheze și ea un gol până la pauză. Repriza a doua a început din nou echilibrat dar încet, încet, pe fondul unui joc mai precis și a pregătirii fizice superioare, jucătorii noștri au mai înscris de trei ori. Mulțumim părinților și galeriei pentru încurajări, felicitări oaspeților pentru jocul făcut și sportivitate”, a consemnat, Tiberiu Hajdu, antrenorul echipei ACS Viitorul Șoimuș