Meniu Principal

Corvinul – Rijeka 0-0. Hunedorenii continuă să surprindă Europa!

Corvinul a remizat alb cu Rijeka, scor 0-0, vicecampioana Croației și câștigătoarea Cupei din această țară, în turul doi preliminar Europa League.

Corvinul Hunedoara – Rijeka 0-0, în turul II preliminar Europa League

Cele două formații și-au împărțit ocaziile în prima repriză, dar în cele din urmă au intrat la egalitate la cabine. Este important de precizat că hunedorenii au cerut o lovitură de la 11 metri în prima parte a jocului pentru un henț în careu, dar arbitrul a lăsat jocul să continue. Niciuna dintre echipe nu a reușit să deblocheze tabela de marcaj nici în repriza secundă, când ambele echipe au ratat ocazii importante. Formația lui Florin Maxim a irosit două șanse chiar în ultimele 10 minute. Astfel, echipa calificată în faza următoare a competiției se va decide săptămâna viitoare, în returul din Croația.

Sursa: hd24.ro